Silestone

Značka Silestone je synonymom pre moderný design so skvelými vlastnosťami. Vďaka inovatívnym technológiám zaujíma Silestone v celosvetovom meradle prvé miesto medzi výrobcami pracovných dosiek z umelého kameňa. Všetky výrobky Silestone majú jedinečný vzhľad.Najmenej 90 % materiálu tvoria anorganické zložky (prírodný kremen a silikáty), a preto sú používané pri výrobe najluxusnejších kuchynských pracovných plôch alebo v najmodernejších komerčných priestoroch.

Tabule Silestone sú dodávané v rozmeroch 300 x 138 cm alebo 320 x 158 cm, v troch hrúbkach: 12, 20 a 30 mm.

Materiál sa dodáva v 3 povrchových úpravách polish (lesk - všetky farby), suede (mat) a volcano (kefovaná). Povrchové úpravy suede a volcano sú možné len v niektorých odtieňoch.

Platne Silestone je možné dodať v niektorej z viac ako 50 farieb. Spoločnosť Cosentino však stále prichádza s novinkami a každý rok škálu farieb výrobkov Silestone rozširuje.

Odolnosť voči znečisteniu: Povrch platní Silestone je neporézny a veľmi odolný voči škvrnám od kávy, vína, citrónovej šťavy, oleja, octu, make-upu aj mnoho ďalších výrobkov dennej potreby.

Univerzálnosť:  Materiál Silestone môže byť použitý kdekoľvek vo vnútornom prostredí (pracovné plochy kuchynských liniek, kúpelne, podlaha, obklad stien, barový pult, jedálensky alebo pracovný stôl...).

Odolnosť voči poškrabaniu: Len tri prírodné kamene (diamant, zafír a topaz) sú tvrdšie ako kremeň. Preto sú pracovné dosky Silestone veľmi odolné voči poškrabaniu. Na desaťstupňovej stupnici tvrdosti nerastov je kremeň na stupni 7 (diamant na 10. stupni). Preto je platňa ťažko poškriabateľná. Aj napriek tomu, že je tento materiál veľmi odolný voči poškriabaniu, výrobca odporúča chovať sa k povrchu s určitým ohľadom.

Odolnosť voči nárazom: Výrobky značky Silestone sú vysoko odolné voči nárazom a vo väčšine prípadov je výrazne vyššia ako u iných výrobkov používaných pre obchodné účely, čo zaručuje bezpečnosť aj pri používaní veľmi tvrdých kuchynských predmetov ako sú panvice, hrnce, atď. Táto odolnosť bola dosiahnutá vďaka spojeniu kremeňa a polyesterovej živice (dodáva materiálu pružnosť) a vibračno-zhusťjúcej technológii výroby.